Aranżacja i podział salonu fryzjerskiego na strefy

Czasami pojawia się pytanie jak można podzielić salon fryzjerski na strefy. Pracując nad jego wyglądem należy pamiętać o tym, że przede wszystkim będzie to miejsce pracy.

Salon z duszą

Jego wygląd może być wyjątkowy, nawet ekstrawagancki, ale nigdy nie może utrudniać wykonywanie codziennych czynności. Choćby z tego powodu zdecydowana większość projektantów bierze pod uwagę podział na strefy. I tutaj najczęściej mówi się o poczekalni, która łączy się od razy z recepcją oraz strefą fryzjerską i o strefie przygotowania oraz pielęgnacji. Ten podział ciągnie za sobą szereg różnorakich korzyści, dzięki czemu można między innymi lepiej wykorzystywać powierzchnię, jaką dysponujemy w sposób racjonalny i co najważniejsze optymalny.

Jednocześnie mamy również pewność, że będziemy w stanie zagwarantować pracownikom oraz klientom komfort w maksymalnym jego wydaniu. Na szczególną uwagę zasługiwać tutaj mogą lustra, ponieważ w przypadku salonu fryzjerskiego oczywiście im więcej ich będzie tym lepiej. To ich obecność sprawia, że klient widzi nie tylko głowę, ale całą sylwetkę i dlatego już w trakcie pracy będzie można sprawdzać jak wygląda sylwetka. Lustra często uzupełnia się dodatkowo o kwiaty cięte, ponieważ dzięki nim będzie można ocieplić sobie wizerunek takiego salonu i na pewno będzie dobrze wyglądał.

Klient na pierwszym miejscu

Gdy będzie się mówić o dobrze projektowanym salonie fryzjerskim należy mieć świadomość, że nie może to być wyłącznie wnętrze miłe dla oka. Nie bez znaczenia będzie również to, że ma być to przestrzeń gotowa dla klientów. Wystrój musi być dopasowany także do wielkości salonu czy też lokalizacji w jakiej będzie się znajdował. Znaczenie może mieć również to w jakim budynku będzie się znajdował. Podczas projektowania to właśnie o tych sprawach przede wszystkim trzeba myśleć. Mają one decydujący wpływ na to jak salon przez klientów będzie postrzegany, a to oni są dla nas najważniejsi.

Projekt salonu fryzjerskiego

W zgodzie z modą

Wielu właścicieli salonów staje przed poważnym dylematem. Z jednej strony będzie im zależeć na tym, by salon miał swój indywidualny styl, z drugiej jednak nie można dążyć do tego, by taki wystrój był modny. Na szczęście oba dążenia da się ze sobą jakość łączyć, będzie się bowiem pojawiać ciepła kolorystyka. Ta się różni w znaczący sposób i w zależności od trendów w danym momencie będzie można dopasować te kolory do wnętrza. Kolor ścian powinien być stonowany, to on ma gwarantować wyciszenie i relaks w salonie, dlatego warto pamiętać, by ten kolor ścian raczej jakość delikatnie podkreślać.

Natalia Sawicka

Redakcja euros.info.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia skupiającego się na branży fryzjerskiej.

Dzięki nam pozbędziesz się problemu związanego z wyposażeniem salonu w niezbędny sprzęt.

Zadbaj o swój salon fryzjerski razem z nami.