Recepcja w salonie fryzjerskim

Strefa recepcyjna to przestrzeń bardzo ważna, która nie tylko z uwagi na pożyteczność, ale również dlatego, że jest to jedno z pierwszych miejsc, z którym będą się stykać klienci po wejściu do takiego salonu.

Powinna być ona elegancka i doskonale się prezentować, ponieważ to świadczy o profesjonalizmie. Będzie to znak jakości dla całego zakładu. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na stworzenie recepcji w osobnym pomieszczeniu z licznymi szafkami i wydzielonym miejscem.

Jak wiec przygotować takie miejsce, by dobrze się prezentowało i budziło pozytywne skojarzenie? Co zrobić, jeśli będzie miejsca mało?

Recepcja – wizytówka salonu

Może recepcja nie jest najważniejszym elementem salonu ponieważ takim najważniejszym miejscem jest przestrzeń pracy, w której ścina się i modeluje włosy. Jednak nie da się ukryć, że to z recepcją na początek kontakt mają klienci. To tam będą się pojawiać po wejściu do salonu. Od wyglądu recepcji będzie zależeć czy klient podejdzie się zapisać czy jednak zrezygnuje z tego, by decydować się na nasz salon. Obecnie przygotowuje się także miejsca, z którymi styka się potencjalny klient i nie będzie już raczej obskurnych miejsc z podrapanymi ścianami czy brudnymi blatami.

Przestrzeń pracy jest tak realizowana, że można mówić o jej dobrym uporządkowaniu, utrzymaniu w czystości. Dodatkowo taka recepcja coraz częściej jest dodatkowo również odpowiednio odnawiana, by było widać, że jest ona zadbana jak należy. Cały salon jest wizytówką firmy, a recepcja będzie jakby napisem na tej wizytówce i rzuca się pierwsza w oczy.

Meble do salonu fryzjerskiego

Recepcjonista

Ważne będzie również to kto w takiej recepcji pracuje. Muszą tam być zawsze osoby miłe, kontaktowe. W salonach fryzjerskich często są to po prostu fryzjerzy, ponieważ nie ma takich pieniędzy, by zatrudnić dodatkową osobę. Jeśli będzie to kompleksowy salon, który pozwala jednocześnie na usługi fryzjerskie czy kosmetyczne to w takim miejscu bardzo często jest dodatkowa osoba, która zajmuje się recepcją. Odpowiednim miejscem do przygotowania recepcji będzie przede wszystkim przestrzeń znajdująca się naprzeciwko drzwi wejściowych lub z boku nieopodal drzwi. Chodzi o to, by recepcja ukazała się od razu po wejściu do salonu, by klient mógł się od razu tam skierować.

Natalia Sawicka

Redakcja euros.info.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia skupiającego się na branży fryzjerskiej.

Dzięki nam pozbędziesz się problemu związanego z wyposażeniem salonu w niezbędny sprzęt.

Zadbaj o swój salon fryzjerski razem z nami.