Jak wybrać meble recepcyjne do salonu fryzjerskiego?

Jeśli chodzi o meble recepcyjne wybór propozycji jest znaczący. W sklepach znajdziemy modele obszerne, które wypełnią doskonale duże pomieszczenia i sprawią, że będą one się prezentować doskonale.

Dobór mebli do salonu

Mogą one mieć zarówno kształt prosty jak i też w formie półkola. Można tak je przygotować, by idealnie dopasować do tego miejsca, gdzie będą one stosowane. Oczywiście przygotowane recepcji w dużej mierze uzależnione będzie od wielkości tego salonu oraz kształtu tego pomieszczenia. Jeśli korytarza właściwie nie będzie będzie można go tak jakby sztucznie tam wydzielić. Jest szansa na podzielenie poczekalni z recepcją od właściwej części salonu przez zastosowanie szafek z wieszakami dla klientów. Jeśli pomieszczenie jest kwadratowe będzie można zdecydować się na umieszczenie recepcji właściwie na środku a po bokach i z tyłu znajdzie się przestrzeń robocza. Zasada musi być zawsze taka, że osoby wchodzące nie mogą przeszkadzać fryzjerom w wykonywaniu ich pracy.

Nie powinny zakłócać również relaksu tym klientom, którzy już będą na fotelach. Gdy chodzi o oddzielenie od siebie przestrzeni trzeba będzie również starać się o to, by nie było takiej możliwości, by zimne powietrze docierało do osób, które będą miał głowę po myciu. Oczywiście ważnym elementem będzie również przygotować takie meble, które swoim stylem będą pasować oczywiście do reszty pomieszczenia. Różne są możliwości, jeśli salon ma być pełen przepychu będzie trzeba zdecydować się na recepcję, która również będzie w takim tonie utrzymywana.

Nowoczesne rozwiązania

Jeśli chcemy stawiać na nowoczesność w salonie również meble w recepcji muszą mieć taki charakter nowoczesny. W dobrych salonach najczęściej stosuje się również nowoczesne rozwiązania, które związane są z zastosowaniem podświetlanych diod LED. To zawsze taka opcja, która będzie się świetnie prezentować i dlatego warto na nią postawić. W recepcji takim najważniejszym elementem będzie zawsze blat. Dobrze jest zdecydować się na biurko czy stół, ale również na profesjonalną ladę recepcyjną. Te współczesne maja wiele szufladek od wewnętrznej strony, gdzie przechowywać można dokumenty i będzie można mieć je pod ręką, jednocześnie nie będzie czynić się w ten sposób bałaganu na głównym blacie.

Poczekalnia w salonie fryzjerskim

Meble recepcyjne

Nie można zapominać także o tym, że bardzo ważne są również meble recepcyjne, które są wytrzymałe i dodatkowo również utrzymane w czystości. to będzie znaczyć, że powinny być odporne na zwykłe zabrudzenia, ale również muszą być na tyle wytrzymałe że będą na oddziaływanie środków chemicznych również odporne. Używa się między innymi farb w takich salonach, dlatego dobrze będzie, jeśli meble będą odporne na działanie takich właśnie środków chemicznych. Najlepiej będzie decydować się na meble ze stali chromowanej, płyta może być lakierowana wykonana ze szkła albo też aluminium. Będzie wyglądać doskonale i gustownie w takich wnętrzach, które są również stylizowane na dawny charakter.

Ryszard Kawecki

Redakcja euros.info.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia skupiającego się na branży fryzjerskiej.

Dzięki nam pozbędziesz się problemu związanego z wyposażeniem salonu w niezbędny sprzęt.

Zadbaj o swój salon fryzjerski razem z nami.