Hełm w służbie urody, czyli suszarka do salonu fryzjerskiego

Suszarka hełmowa a proces jonizacji

Profesjonalne suszarki hełmowe mają w sobie również funkcję jonizacji, która w doskonały sposób wpływać będzie na włosy. Chodzi o to, że będzie wnikać głęboko w strukturę, zamyka się łuska włosów i dzięki temu ich stan będzie lepszy. Nie będzie także wielkich problemów z układaniem włosów, które będą wyraźnie ładniejsze i dużo bardziej podatne na inne prace, które może nad nimi wykonywać fryzjer. Jony ujemne osiadają na włosach i neutralizują negatywne działanie jonów dodatnich, które powodują między innymi elektryzowanie zimą.

Takie urządzenie może działać w ramach dwóch albo trzech prędkości i stale kolejne modele są poprawiane. Można zdecydować się na suszenie w szybkim albo w normalnym tempie. Czasem można zastosować bardzo delikatne rozwiązania, które będą chronić włosy. Jeśli komuś zależy na odżywieniu włosów i dlatego może to być sprzęt, który będzie wolnym ogrzewaniem nieco poprawiał stan tych włosów. Taki tryb będzie pomocny, gdy chcemy swoją fryzurę utrwalić i następnie spryskamy włosy lakierem.

Suszarka hełmowa do salonu fryzjerskiego

Suszarki hełmowe wcale nie są jakimś szczególnym wymysłem ostatnich lat. W salonach fryzjerskich były one stosowane już bardzo dawno temu. Pojawiają się w amerykańskich filmach nawet sprzed 50 lat. W naszym kraju już nasze mamy pewnie z nich korzystały i je pamiętają. Może wtedy nie miały one tak wielu funkcji jak te obecne, ale nie da się zaprzeczyć, że już istniały, można się było się nimi posługiwać.

Mieliśmy oczywiście stały rozwój technologiczny i obecnie pojawiło się już wiele takich urządzeń na rynku. Każdy właściciel salonu fryzjerskiego zastanawia się jaką suszarkę będzie można wybrać, by się dobrze sprawdziła. Takie sprzęty różnią się oczywiście pod kątem wyglądu jak i też pod kątem funkcji. Jeśli chodzi o te pierwsze to mogą one znajdować się na specjalnym wysięgniku, albo też mogą mieć wersję stojącą.

Wyglądają one na pewno nowocześnie, ale właściwie trzeba powiedzieć, że każdy z właścicieli salonów fryzjerskich będzie sam miał decydować o tym jaka suszarka będzie dla niego najlepsza, na co będzie można się zdecydować, by rzeczywiście cieszyć się komfortem pracy i dodatkowo także pełnym zadowoleniem wszystkich klientów, którzy w takim salonie będą się również pojawiać.

Jak urządzić salon fryzjerski?

Takie suszarki oczywiście charakteryzują się bardzo dobrą jakością, są one solidne oraz trwałe. W salonach mniejszych będzie się można zdecydować na wiszące na ścianach suszarki, to taka opcja, która będzie się od strony praktycznej dobrze sprawdzać. Oczywiście warto jednak dbać o funkcjonalność, ponieważ im więcej takich możliwości ten sprzęt będzie miał dla nas tym lepiej będzie można go wykorzystywać, będziemy z niego dużo bardziej zadowoleni. Nie każdego fryzjera będzie stać na drogie urządzenia, dlatego liczyć się będzie rozpiętość cenowa w tych sprzętach, ponieważ w ten sposób każdy może szukać dla siebie czegoś atrakcyjnego. Fryzjer może dopasować sprzęt i pod kątem funkcji i ceny tego sprzętu.

Daria Mazurek

Redakcja euros.info.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia skupiającego się na branży fryzjerskiej.

Dzięki nam pozbędziesz się problemu związanego z wyposażeniem salonu w niezbędny sprzęt.

Zadbaj o swój salon fryzjerski razem z nami.