Mały, ale ważny - podnóżek fryzjerski

Podnóżki fryzjerskie to akurat taki element wyposażenia, który nie jest zauważalny jednak klient na pewno poczuje różnice, gdy się on pojawi i będzie mógł zasiąść na fotelu. To jeden z takich elementów, który powinien znaleźć się w salonie profesjonalnym, który nastawia się na zadowolenie klientów. Podobnie jak wygodna kanapa czy fotele w poczekalni to bardzo ważny element całego wyposażenia.

Podnóżki fryzjerskie

Podnóżki mogą mieć wiele kształtów i wykonane mogą być z różnych materiałów, jako, że ich celem będzie dopasowanie się do wnętrza, gdzie są umieszczone. Wiadomo, że im więcej salonów tym więcej pomysłów na aranżację. Inaczej prezentuje się podnóżek we wnętrzu stylizowanym na dawne czasy a inaczej w nowoczesnym. Podnóżki wykonywane są ze stali chromowanej, która jest odpowiednio wytrzymała na nacisk i będzie również łatwa do czyszczenia. Wiadomo, że klienci mogą stawiać tam również stopy w butach, mogą one być bardziej brudne, lub mniej. Dużo zależy od tego jaka będzie pogoda. Trzeba więc pamiętać, że ten podnóżek musi być taki, że jego czyszczenie będzie po prostu łatwiejsze.

Jaki podnóżek wybrać?

Należy także zwracać uwagę kształt jaki ma podnóżek, ponieważ na rynku jest wiele różnych modeli. Podnóżki mogą być w postaci jednego pręta, ale mogą się składać z trzech czy czterech a nawet z ośmiu. Znajdują się większe, zbite jak i też mniejsze, cieńsze. Wszystko może wpływać na pracę z takim podnóżkiem czy na proces czyszczenia. Czasami podnóżki ustawione są wyłącznie na prętach z dodatkiem gumy, ponieważ dzięki temu będzie można łatwiej się w tym odnaleźć, nie będzie ślizgania się go po salonie. Ogrom możliwości dają nam więc te dodatki, i najlepiej wybrać takie które nam odpowiadają.

Wyposażenie salonu

Taką decyzję należy podjąć rozważając sobie co wybrać pomiędzy podnóżkami osobnymi, które znajdują się przed fotelem albo też na specjalne rozbudowane fotele, które mają takie podnóżki zamontowane i znajdują się one tam fabrycznie. Takie krzesła są oczywiście nieco droższe, ale jest to rozwiązanie rzeczywiście dużo bardziej rozbudowane i na pewno będzie w stanie się doskonale sprawdzić. Podnóżki mogą się znajdować nie tylko w miejscu pracy czyli tam, gdzie będzie się czesać, modelować, farbować czy ścinać włosy.

Komfort w salonie piękności

Można je także przygotować jako element znajdujący się w okolicach myjni, tak by w trakcie mycia głowy klient także miał pełen komfort, mógł wyciągnąć sobie nogi i poczuć się lepiej. Na pewno to rozwiązanie będzie docenione. Podnóżek może jest niewielkim elementem, ale tak naprawdę można oczekiwać, że to rozwiązanie, z którego klienci będą zadowoleni i na pewno będą w stanie je docenić, dlatego warto będzie się na nie zdecydować i wybrać coś do własnego salonu, by klient miał pełen komfort.

Natalia Sawicka

Redakcja euros.info.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia skupiającego się na branży fryzjerskiej.

Dzięki nam pozbędziesz się problemu związanego z wyposażeniem salonu w niezbędny sprzęt.

Zadbaj o swój salon fryzjerski razem z nami.