Bez myjni fryzjerskiej ani rusz

Myjnie dopasowane do powierzchni

Istnieje wiele czynników, które należy brać pod uwagę, gdy chce się kupić myjnię fryzjerską. Nie można się nie zgodzić z tym, że jest naprawdę sporo tych elementów, które będzie trzeba brać pod uwagę. Oferta myjni będzie przy tym bogata i dlatego można mówić tutaj o wyborze, który każdy będzie mógł dopasować do swoich oczekiwań. Nawet jeśli salon jest niewielki na pewno uda się coś ciekawego wybrać. W takim wypadku wydaje się, że przy małym salonie najlepszym wyborem będzie myjnia wolnostojąca.

 

Rozwiązanie takie będzie praktyczne i pomocne, ponieważ w ten sposób klient dostaje takie warunki, w ramach których będzie miał komfort w trakcie usługi a fryzjer takie rozwiązania, dzięki którym będzie mógł wygodnie wszystko wykonać. Przy myjniach takich można spokojnie zastosować różnorakie fotele fryzjerskie, szczególnie gdy są one na kółkach. Jeśli się tak zrobi to potem będzie można taki fotel dalej również wykorzystywać w trakcie innych usług. W czasie wyboru warto zwracać uwagę na odpowiedni kąt nachylenia, ponieważ dzięki temu komfort klienta będzie znaczący a na tym powinno nam przede wszystkim zależeć.

Takim ciekawym rozwiązaniem są także myjnie kompletne, które określa się jako zintegrowane. Już na pierwszy rzut oka będzie widać, że w tym przypadku mamy do czynienia z rozwiązaniami, które jednak zajmować będą zdecydowanie więcej miejsca. Dla klienta są wygodniejsze, podobnie fryzjer będzie miał więcej komfortu w trakcie realizacji usług, ale niestety musimy liczyć się z tym, żę tego miejsca będzie nam potrzeba zdecydowanie więcej. Przy zakupie warto zwracać uwagę nawet na najmniejsze elementy takiego fotela, w tym miedzy innymi na podłokietniki. Dobrze będzie, gdy klient ma podparte łokcie, na pewno będzie to dla niego dużo bardziej komfortowa opcja.

Wybór myjni ze względu na jej obicie

Przy wyborze myjni trzeba zwracać również uwagę na jej obicie. Musi być ono maksymalnie komfortowe dla tych osób, które będą z niego korzystać. Jednocześnie dobrze będzie, gdy taki fotel do myjni ma obicie, które będzie łatwe do mycia.

Obudowa myjni i jej znaczenie

Każdy ma jakieś swoje upodobania i pomysły estetyczne na taki salon. Plastik jest wybierany bardzo często, ponieważ jest tani, ale trzeba się liczyć z tym, że jest on niestety mało trwały i po czasie nie wygląda estetycznie. Lepiej wybrać pod kątem wytrzymałości stal chromowaną, ale taka opcja jest już dużo droższa.

Mycie włosów u fryzjera

Rodzaj misy a wybór myjni fryzjerskiej

Misy, które są przygotowywane w myjniach fryzjerskich mogą być głębokie i płytkie. Każda ma swoje charakterystyczne cechy, wady i zalety, ale trudno jednoznacznie ocenić jaka opcja będzie rzeczywiście najlepsza. Gdy mamy do czynienia z misami głębokimi oczywiście ich powierzchnia pracy będzie większa i dlatego w momencie, gdy obsługiwane będą kobiety o długich włosach, ponieważ w ten sposób to się dużo lepiej sprawdzi. Misa płaska z drugiej strony daje lepszy dostęp do włosów i dlatego też ma swoje zalety i są takie sytuacje, w których dobrze będzie się sprawdzać.

Zobacz również: Myjnie fryzjerskie w ofercie AYALA

Ryszard Kawecki

Redakcja euros.info.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia skupiającego się na branży fryzjerskiej.

Dzięki nam pozbędziesz się problemu związanego z wyposażeniem salonu w niezbędny sprzęt.

Zadbaj o swój salon fryzjerski razem z nami.